Dřevo je univerzální a nadčasový materiál, který se hodí téměř do každého interiéru. V současné době je na trhu k dispozici mnoho verzí dřevěných stolů, takže můžeme snadno sladit správný kus nábytku s interiérem naší provozovny. Hodí se však tento materiál do každého interiéru? Jaké jsou výhody dřevěných stolů? Podrobnosti najdete v tomto článku.

Výhody dřevěných stolů

Dřevo je především půvabný materiál, který pomáhá vytvářet útulnou a hřejivou domácí atmosféru. Pomáhá hostům, aby se ve vaší restauraci cítili útulně a příjemně. Dřevo je také symbolem trvanlivosti a robustnosti – jeho použití v podniku může vzbudit důvěru potenciálních zákazníků. Kvalitní dřevěný nábytek nejen skvěle vypadá, ale také se snadno udržuje v čistotě (pokud je správně ošetřen). Stoly z tohoto materiálu se hodí prakticky do všech provozoven a své uplatnění najdou i v restauracích se zahradou nebo terasou. Dřevo vytvoří nádhernou a jedinečnou atmosféru a zároveň zdůrazní blízkost k přírodě.

Kdy je dřevo nejvhodnější?

Navzdory své univerzálnosti se dřevěné stoly nejlépe hodí do boho, rustikálního nebo vintage stylu. Jedná se o způsob zařizování místností, který připomíná venkovské chalupy a vyznačuje se celkovým „návratem do minulosti“. Dřevo je v tomto trendu jednoznačným základem. Každý podnik, který má být udržován v podobném prostředí, by měl být nutně vybaven dřevěnými stoly. Tento typ nábytku však bude stejně dobře fungovat i v klasickém stylu. Naopak dřevěná deska stolu na kovových nohách bude ideální volbou pro interiér v loftovém stylu. Pokud plánujete skandinávský interiér, možná vás bude lákat i volba dřevěných stolů, protože tento styl sází především na přírodní materiály.

dřevěné stoly

Glamour a dřevo

Glamour je vlastně jediným interiérovým stylem, v němž lze použití dřevěných stolů zpochybnit. Pro tento styl je charakteristický půvab a bohaté doplňky, a proto se někomu může zdát, že dřevěný stůl není dobrý nápad. Nic nemůže být dále od pravdy! Restaurace s podobným stylem si rozhodně mohou vybrat dřevěné stoly s krásnými vyřezávanými nohami, které interiéru jistě dodají charakter. Kromě toho lze dřevo natřít například bílou nebo černou barvou, což se jistě hodí ke stylu glamour.

K dispozici je široká škála modelů a variant dřevěných stolů. Díky různým variantám je tento typ nábytku vhodný pro jakýkoli podnik, ať už jde o velmi elegantní restauraci, venkovskou hospodu nebo zahradní terasu. Široká nabídka vám umožní vybrat si ideální model pro vaši provozovnu. Vzhledem k výhodám dřevěných stolů se jistě vyplatí nechat se zlákat k tomuto typu řešení. Prohlédněte si dostupnou nabídku a vyberte si ideální stoly pro své prostory ještě dnes.