Jednoručky a co všechno byste měli zvážit při jejich koupi

Tak jako při každém jiném produktu, tak i při jednoručkách platí určitá pravidla výběru a ty byste rozhodně měli zvážit ještě před jejich nákupem. Pokud byste se nerozhodli pro ten správný variantu mohlo by se stát, že cvičení pomocí jednoruček nebude pro vás nijak efektivním. V tom lepším případě vám jednoručky nepomohou nijak zlepšit tělesnou kondici, ale v tom horším si dokonce můžete navodit zdravotní problémy. Jedním z hlavních parametrů jejich výběru je účel použití a v tomto ohledu máme na výběr dynamické nebo silové cviky.

muž posiluje

Jednoručky jsou velmi účinným nástrojem pro cvičení doma i v posilovně

Dalšími parametry při výběru jednoruček jsou jejich design, materiál použitý při výrobě a samozřejmě jejich hmotnost. Začněme tedy materiálem a pokud by chtěli sáhnout po trvanlivější provedení, pak byste se měli rozhodnout pro slitiny oceli. Ideálními jsou jednoručky z litiny nebo chromové oceli. Za kvalitu se připlácí a takto je tomu i v případě činek. Ty nejdražší jsou vyráběny z chromu. Pokud je však posilování vaší vášní a bez cvičení si umíte představit život jen těžko, pak byste si rozhodně měli vybrat tuto variantu. Pokud se však podíváme na jiné materiály, tak těmi jsou také guma nebo plast. Odolnost těchto materiálů je však o něco menší a u některých modelů dokonce hrozí riziko, že nám budou špinit ruce. Často jsou však vyhledávané kvůli relativně nízké pořizovací ceně. Poměrně často po nich proto zvyknou sáhnout začínající sportovci, kteří si ještě nejsou zcela jisti, zda bude pro ně posilování tou správnou pohybovou aktivitou.

cvičební pomůcky

Dalším důležitým parametrem při výběru jednoruček je jejich hmotnost. Je tedy zcela logické, že začátečníci by měli začít s nižšími hmotnostmi cca do 5 kg. Důležitá je praktická stránka a do budoucna pro vás taková váha určitě nebude motivující. Doporučujeme proto zvolit takové jednoručky, které vám umožní přidávat další kotouče. Pokud se pro vás posilování stane zálibou a oblíbenou pohybovou aktivitou, pak byste si rozhodně měli pořídit celý set kotoučů, díky kterému se možnosti vaší domácí posilovny značně rozšíří.

Více informací získáte na webové stránce https://inlive.cz/.