Když má člověk jen ten dům

Ta výše uvedená slova jsou ve své podstatě téměř pravdou. Když má člověk peníze, je v případě svého zájmu (ale klidně i nezájmu) v centru pozornosti, obklopují ho přátelé i jenom všemožní pochlebovači, může jít, kam se mu jenom zlíbí, a všude je vítán s otevřenou náručí.
Zatímco když někdo peníze nemá, zájem o něj rázem opadne a všichni kromě skutečných přátel se ho počnou stranit, obracet se k němu zády. I kdyby měl nejednu přednost, i kdyby to byl ten nejlepší člověk, jakého by chtěl mít za přítele každý. A vůbec v takové chvíli nepomůže, že má takový člověk něco, čím ty ostatní možná i hodně převyšuje.
položení peněz
Nemusí to být sice pravidlem, ale stává se to. Že jsou mezi námi i lidé, kteří nechodí do společnosti dost možná vůbec, a to jenom proto, že nemají peníze, jen z tohoto jediného důvodu sedí v zoufalství mezi svými čtyřmi stěnami. A nejednou je možná ani nenapadá, jak hloupé je takové jejich počínání.
Protože člověk snadno prohloupí. Když si neuvědomí, že může být řešení jeho obtíží vlastně na dosah ruky. Člověk se třeba na takové řešení dívá i tehdy, kdy jen za dané situace tupě zírá do zdi.
Do zdi své nemovitosti, již by přece mohl hravě využít. Použít ji jako záruku, aby dostal dejme tomu americkou nebankovní hypotéku.
Kouzlo takové nebankovní americké hypotéky spočívá právě v tom, že žadatel o tuto může být klidně i chudý jako kostelní myš. A přesto uspěje. Nebankovní finanční instituci je to jedno, jak hluboko má tento člověk do kapsy, zda v minulosti vždy řádně splácel své závazky, zda má eventuálně i nějaké jiné dluhy a jak si s těmito dokáže poradit. Tady jde o něco docela jiného.
Taková každému. Tedy – jak zaznělo – každému, kdo je schopen se za půjčené peníze zaručit svou nemovitostí. Vyřízení takové americké hypotéky je vcelku snadné a rychlé, člověk může mít peníze v ruce jako mávnutím kouzelného proutku. A může se dohodnout i na takové lhůtě splacení a výši splátek, jež mu budou vyhovovat, s nimiž se bez problémů vyrovná.
dvoustovka a dvoutisícovka
A zase může žít jako plnohodnotný a finančně zajištěný člověk.
Jenž musí dbát vlastně jenom na jediné.
A sice že ty půjčené peníze bude jednou muset vrátit. Sic by to logicky nemělo zrovna příjemné následky.