Když máme v bazénu studenou vodu

K tomu, aby se člověk mohl koupat ve svém vlastním bazénu, toho vlastně ani moc nepotřebuje. Stačí mu právě tato nádrž napuštěná čistou vodou, a všechno ostatní jsou víceméně detaily, bez nichž by se dalo dost dobře obejít. Tedy za předpokladu, že by ona voda zůstávala neustále čistá a že by se dalo nějak zařídit, aby člověku za nepřízně počasí nevystydla.solární erupce.jpg
Ovšem přinejmenším to posledně zmíněné se samo od sebe nezařídí. Voda je tu teplá jedině tehdy, když ji něco zahřeje, a jakmile tu žádný dostatečný zdroj tepla k mání není, je po nadějích na čvachtání se bez nutnosti cvakat při tom zuby s husí kůží po celém těle.
Jenže ono takové zahřívá. https://echo24.cz/a/i2gL2/koureni-pro-21-stoleti-tabak-se-nespaluje-ale-zahriva í bazénové vody není vždy jen tak. Klasický ohřev vody a její následné přivádění do této nádrže totiž stojí klidně i věru nemalé peníze a to pak člověku při pohledu na účty za energii mrzne úsměv na rtech i v té nejteplejší lázni.
A co s tím? Jak si ohřát vodu ve venkovním bazénu, aniž by se člověk dohřál či přímo dopálil nad cenou tohoto počínání?
Vlastně se nabízí řešení, jež není ani trochu komplikované či drahé. Nikoho nezruinuje a prokazuje více než dobré služby všem, kdo mají nějaký ten bazén na zahradě nebo jiném volném prostranství. Tomuto řešení se říká solární plachta černá solarni-plachty chlorito.cz a jeho předností je to, že je zde voda ohřívána výhradně zcela bezplatným a současně i ekologickým způsobem. slunce na obloze.jpgProtože podobná plachta využívá výhradně energii ze slunečních paprsků, jež jsou k mání bezplatně, a nevypouští ani žádný odpad, ani zplodiny, čímž nezamořuje ani v nejmenším okolí. Čímž jde o vysloveně to nejlepší možné řešení výše zmíněného problému s teplotou vody. Protože se takováto plachta jednoduše natáhne přes hladinu, když není bazén používán, a při kontaktu s vodou tuto zahřívá. A coby ‚vedlejší účinek‘ také brání před opětovným chladnutím, před znečištěním, ba i před pádem kohokoliv do vody, v níž by mohl případně utonout.
Tolik toho toto zařízení dokáže! A přitom je to ‚jenom obyčejná plachta‘.