Krásu ženy prozradí její duše

Každý den ráno se probouzím s radostí a vděkem, že jsem celá, žádný úd mi nechybí ba ani nepřebývá a jsem relativně zdravá. Jak jde čas, přibývají léta i vrásky. Mám ráda své vrásky, protože jsou od smíchu, ráda se směji, nejsem žádný škarohlíd a smějící se vrásky vystavuji na odiv. Nevadí mi, jsem spokojená tak nějak „uvnitř“.
zrcadlový obraz
Krása se snoubí s mládím, k mládí prostě patří. Ale krása duše, ta přicházívá s věkem a i když nejsme právě nyní v pohodě a máme pocit, že bychom z předmětu „Krása“ ve škole zrovna dnes obdrželi nedostatečnou, není tomu tak. Krásu duše vám nikdo nemůže vzít. Proto si ji opečovávejte, a když si nebudete jisté, podívejte se „dovnitř“, do svého těla. Najděte své krásné JÁ, usmějte se  a pochovejte si ho. Bude vám lépe a opět začnete zářit …, protože víte, že na život nejste sama, vaše já je vždy s vámi a po ruce. Zatřpytí se kdykoliv si na ně vzpomenete.
Své JÁ si můžete představit, jak jen chcete. Jako malé rozpustilé dítě, rozevlátou dívčinu tančící po rozkvetlé louce, jako zralou ženu, ale i jako unavenou stařenku.
Naše pocity se odvíjejí od toho, jak se zrovna cítíme, a naše druhé JÁ naše pocity kopíruje.
Pokud si někdy nejste jista sama sebou, zastavte se, zklidněte se a zahleďte se do sebe.
Najděte svého pomocníčka a podívejte se, jak se mu daří. Pokud uvidíte rozpustilé dítě, gratuluji vám, užíváte si života a starosti vás pro dnešní den míjejí. Ale pokud spatříte unavenou sedící stařenku, děje se něco, co si žádá vaší pozornosti. Potřebujete své tělo opět nabít.  Každý to máme jinak – někdo potřebuje více odpočívat, jiného nabíjí setkání s přáteli, ale skutečnými přáteli. Nenechte se obalamutit a nevyhledávejte setkání jen proto, abyste někomu vyhověli. Vy samy si naplánujte schůzku s těmi, které máte rády, kteří vás dokážou pochopit a vyslechnout. Sdělená starost, poloviční starost.
klíč v srdci
Pokud vídáte ve vaší duši stařenku každý den, patrně vás trápí závažný problém nebo potřebujete provést radikální změnu v zaměstnání, či se odhodláváte k závažnému kroku ve svém osobním životě.
Přemýšlejte, co můžete udělat pro proměnu stařenky opět v rozpustilé dítě anebo přinejmenším ve zralou krásou duše obdařenou ženu.