Rozkládací pohovka vyřeší místo na spaní i v malém bytě

Máte malý byt, ve kterém není samostatná ložnice a nevíte, jak vyřešit ložnici i obývací pokoj v jednom? Nebo máte sice dostatečně velký byt nebo dům, ale potřebujete mít místo, kde občas přespí návštěvy – rodina či přátelé? V obou případech je výborným řešením rozkladaci pohovka na kazdodenni spani. Možná si řeknete že na pohovce se jen těžko dobře vyspíte, ale pokud při výběru rozkládací pohovky nebudete šetřit a vyberete si kvalitní materiály, které vám vydrží po celá léta, můžete mít z pohovky i plnohodnotnou postel.

pohovka

Při rozkládací pohovce je nejdůležitější konstrukce a matrace

Tím, že se rozkládací pohovka pro každodenní spaní bude každý den rozkládat a skládat, měla by být vyrobena z odolných materiálů. Upřednostněte proto pevné kovové nebo dřevěné konstrukce, které by měly mít potřebnou nosnost a zejména vydrží častou manipulaci. Jelikož ve spánku strávíte až třetinu svého života, právě spánek je pro každého člověka velmi důležitý. Další podstatnou částí pohovky je samotná matrace, která by měla být vhodná právě pro každodenní spaní. Kupovat dobrou matraci je celá věda, neměla by být zejména velmi měkká, protože matrace je vlastně oporou pro celé vaše tělo, páteř, klouby a končetiny. Pokud je matrace měkká a vyležená, neměli byste váhat vyměnit ji, protože právě tak si umíte poškodit páteř.

gauč

Vyberte si ten správný typ rozkládání

Na našem trhu je opravdu velký výběr rozkládacích pohovek pro každodenní spaní, záleží však také prostoru, který máte k dispozici, jakou pohovku si vyberete. Musíte totiž počítat s tím, že pohovka se po rozložení podstatně zvětší a budete přece potřebovat i dostatek místa, abyste mohli kolem ní projít. Většina rozkládacích pohovek se rozkládá vysunutím spodní části a sklopením opěradlové části, čímž získáte dostatečně velké a pohodlné lůžko. Výhodou je i to, má-li rozkládací pohovka pro každodenní spaní odkládací prostor, kam si můžete odložit polštáře, peřiny i ložní prádlo nebo deky a budete tak mít vše uklizeno. Rozkládací pohovku vždy ochraňte ložní plachtou, která zabrání znečištění potahu pohovky. Pokud se potřebujete zorientovat ve výběru rozkládacích pohovek, navštivte stránku https://www.sconto.cz/.