Zhoupněte se v houpací síti

Houpací sítě a hamaky jsou ideální nejenom pro relaxaci na zahradě, kdy poležení v houpací síti natažené mezi stromy je jedním z nejpříjemnějších odpočinků, ale také se v hamace dá bez problémů přenocovat. Taková houpací síť neboli hamaka je nejenom praktická, ale i pohodlná. Dá se v ní báječně odpočívat na zahradě, ale zrovna tak i terase, balkóně, nebo, chcete-li, i vás doma v bytě
houpací síť na chodbě

Jako cestovatelé

Závěsná síť má mnoho výhod, a to takových:
o   Hamaka je velmi lehká a je možné ji snadno zavěsit téměř kamkoliv.
o   Zrovna tak nás ochrání od vlhkosti z půdy, lezoucího hmyzu, myší a dalších potíží.
o   Výhodou takovéto houpací sítě také je, že nosnost například sítě vyrobené nylonu je okolo dvě stě kilogramů v délce přibližně tří metrů.
o   Dříve tuto hamaku používali cestovatelé, které inspirovalo používání hamak domorodci, kteří žijí v tropických oblastech.
o   Závěsné sítě sloužily kdysi také námořníkům na plachetnicích, neboť zabíraly málo místa a nehrozilo, že by se z nich během bouřlivého počasí skouleli při spánku dolů na zem.
Mnozí z nás znají ten pocit, jaké to je, dívat se na oblohu skrze větve vzrostlých stromů a mírně se přitom pohupovat v pohodlné síti.  Je však třeba také zvážit, jestli budeme:
o   v hamace ležet, nebo sedět
o   bude houpací síť sloužit pouze nám nebo se v ní budou houpat i děti či někdo jiný
houpací síť na stromě
Při nocování v přírodě je dobré myslet na to, že nám v houpací síti bude zima od země. Proto je dobré si do hamaky noc dát karimatku nebo spacák. Pokud spíme pod hvězdami, není od věci dát si nad hamaku plachtu jako přístřešek. Takto nás nepromáčí rosa, ale také nám nebudou na spací pytel a do tváře padat větvičky ze stromů, jehličí a další nepatřičnosti. V takové pohodlné houpací síti přespíme v pohodě i na místech, kde se nedá postavit stan.
o   Nebo si ji zavěsíme u svého domu.
o   Ale hamaku si můžeme docela dobře zavěsit i u nás doma.