Apple a rok 2018

Pokud se někoho zeptáte, kdo je největší světový výrobce elektrotechniky, co se týče počítačů, mobilů a podobně, většině lidem se jako první vybaví Apple. Opravdu je to obrovská firma, která se zabývá hardwarem i softwarem. Jejich největším konkurentem je v dnešní době firma Samsung, se kterou se Apple přetahuje o prvenství v moderních technologiích. Proto se podíváme na to, co si společnost Apple přichystala pro tento rok.
zlaté jablko.png
Siri
Siri zná jistě každý z vás. Je to virtuální asistentka, která již v lednu dostala vylepšení v podobě reproduktoru Homepod. Apple samozřejmě dále rozvíjí její funkce a zdokonaluje jí. Můžeme se těšit na tzv. zkratky. Fungují tak, že vy sdělíte jednoduchou větu nebo frázi, např. „Je mi zima“ a Siri zareaguje tak, že stáhne teplotu termostatu. Bude také schopna z kalendáře poznat, že jdete pozdě na schůzku a navrhne vám poslání omluvy, a mnoho dalších vylepšení.
IOS 12
Ano, přijde nová verze operačního systému. Výhodou je, že bude podporovat všechny telefony se systémem IOS 11 a bude také méně náročný na výkon. Nově se zde objeví i mód nerušit, který ztlumí oznámení a ztmaví obrazovku. Je to míněno jako noční režim, aby při kontrole času nesvítil příliš do očí a nerušil zvuky při novém oznámení. Dále, jelikož si vývojáři uvědomují, že v dnešní době je hodně lidí závislých na mobilem, přichází funkce, která s tím pomáhá bojovat. Můžete si nastavit čas, kolik budete moci trávit v jednotlivých aplikacích.
mobil na sešitě.jpg
WatchOS 5
Můžeme se těšit i na nový operační systém u chytrých hodinek od Applu. Přibude například funkce Walkie-Talkie, díky které budou moci vybrané kontakty poslat hlasovou správu do hodinek. Dále například aplikace fitbit, díky které budete moci soupeřit se svými kamarády, kdo je více zapálený do fitness a dostávat ocenění v dané aplikaci.
Je mnoho dalších produktů, které si pro nás Apple připravil pro rok 2018, jako je například představení nového IPhone 8, ovšem co se týče systémových změn, tak toto byly ty nejzajímavější.