Jak na bolavé klouby?

Bolesti kloubů nejsou rozhodně vůbec nic příjemného. Obvykle je lidé poprvé zaregistrují zhruba kolem čtyřicítky a přisuzují to právě svému „stáří“. Naučí se s těmito bolestmi žít a dále jim nevěnují pozornost, až pokud se výrazně nezvýší. To ale není správný přístup. Měli byste se snažit zapracovat na odstranění těchto bolestí.

bolest

Jako nejsnadnější řešení se jeví vzít si při akutní bolesti nějaké to analgetikum, jako je například Ibalgin a podobně. Ano, při velkých bolestech, kdy opravdu potřebujete cítit úlevu, je dobré utišit ji například pomocí analgetik. Ale je opravdu nesmysl, abyste do sebe ládovali analgetika každý den jako bonbóny. Pro vaše tělo to není vůbec zdravé a jednou by vám to pěkně vrátilo.

Je možné, že vás klouby bolí kvůli nedostatku kolagenu. Kolagen je ve vašich kloubech obsažen a ve věku kolem čtyřicítky už tělo není schopno ho tvořit dost, aby pokrylo celkovou potřebu vašeho těla. Proto vám může užívání doplňků stravy ve formě kolagenu pomoci od těchto bolestí. Na bolesti kloubů se nejlépe hodí kolagen typu 1 nebo 2. Můžete ho užívat ve formě tabletek nebo třeba prášku rozpustného ve vodě. Seženete ho v každé lékárně.

Další prevencí proti bolesti kloubů je pohyb. Pokud máte sedavé zaměstnání, rozhodně se po něm zkuste věnovat nějakému pohybu. Vzhledem k bolesti kloubů je vhodné zvolit něco, co nebude vaše klouby zatěžovat. Rozhodně nic s výskoky a podobně. Ideální je třeba normální chůze, nordic walking nebo třeba plavání.

nordic walking

Pokud víte, že máte nadváhu, doporučujeme snížit svoji váhu. Každé kilo nadváhy je pro vaše klouby zbytečnou zátěží. Jestliže budete mít zdravou váhu, vaším kloubům velmi odlehne. Je velký rozdíl, pokud denně musí tahat zátěž o deset kilo vyšší nebo menší. A uděláte tím hodně i pro ostatní stránky svého zdraví, nejenom ohledně vašich kloubů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup