Kolotoč nemocí

Zima už se blíží ke konci a rychle nastoupí teplé jarní počasí ale i tak se nemocem nevyhnete. Náhlé změny teplot, které často na jaře nastupují, někdy dělají o to větší neplechu. Pokud máte děti, pak asi víte, že situace kdy se nemoci střídají z jednoho člena v rodině na druhého je zoufalá a bezvýchodná. Jak jí předcházet?
chřest a zelenina
Posilujte imunitu
Jako základ je samozřejmě se nemocem vyvarovat. A to můžete udělat jenom tím, že budete imunitu pravidelně posilovat. To můžete udělat tak, že budete pravidelně doplňovat vitamíny v přírodní formě, brát pravidelně laktobacily a mléčné kysané výrobky a otužovat se. Otužování je důležité především u menších dětí, ale nedělejte to skokově. Pokud dětem nevadí chladnější voda, pak se nebojte děti po koupání osprchovat vodou vlažnou a postupně ubírejte teplotu vody. Otužování prospěje samozřejmě i dospělým. Imunitu můžete samozřejmě podpořit i sirupy na to určenými a vitamíny z lékárny.
Snažte se vyhýbat nemocným lidem
V dnešní době jsou nemocní lidé opravdu všude. V městské hromadné dopravě, v práci, samozřejmě i doma, v čekárně u lékaře ještě o to víc. Proto se snažte v období největších epidemií vyhýbat místům s větší koncentrací lidí. Samozřejmě ne vždy to jde, ale pokud to není opravdu nutné, pak se vyhněte čekárně u lékaře nebo městské hromadné dopravě. Pokud onemocníte, pak si právě naopak k lékaři zajděte pro neschopenku. Spousta lidí svoje nemoci přechází v práci, čímž ale ohrožuje nejen sebe, ale hlavně ostatní.
léky v tabletách
Uvařte si horký čaj a ležte
A to nejlépe třeba šípkový. Díky němu doplníte jak vitamín C tak se příjemně zahřejete. Pokud onemocníte i přes veškerou snahu, pak určitě nechoďte do práce ani do školy ale nemoc si pořádně vyležte. Neléčená nemoc je totiž to nejhorší co se vám může stát a navíc nakazíte spoustu lidí ve svém okolí.