Lidé si často neuvědomují, jak moc je dluhy mohou „zadlužit“ ještě více

Už několikrát se psalo o tom, jak je nutné platit své dluhy včas a řádně, jinak že naskakují poplatky a úroky, se kterými člověk nepočítá a ani počítat nechce. Vždycky se může naskytnout nějaká situace či událost, která vám v tom může zabránit, to nikdo nepopírá. Pokud je věřitel seriózní, vždycky se s vámi rád domluví, abyste si mohli vyřešit svoje záležitosti – protože pro něj je primární dostat své peníze zpátky a ne vás zadlužovat čím dál více, abyste nesplatili už vůbec nic. Pokud totiž dlužník skončí někde v insolvenci, vrátí se věřiteli naprosté minimum a o nějakém zisku si může nechat leda zdát.
radost z nákupu přes pc.jpg


Někdy je nutné půjčit si znova, není to však to nejvhodnější


Možná nastane taková situace, kdy je třeba si půjčit proto, abyste mohli splatit předešlé dluhy. Nová půjčka může být výhodnější, může mít lepší podmínky, může se více vyplatit. Proč bychom to také neudělali, že ano? Takový krok se však může stát osudným – vždycky je to jenom dočasné řešení a jednou ty peníze budete muset splatit. Proto je nesmírně kritické sepsat si všechny plus a mínus, sepsat si rozpočet rodiny či jenom váš a udělat si ve všem jasno. Zvládnu ještě pár let splácet to a to? Potřebuju vyměnit práci za lépe placenou? Je nutné to a to. A až potom se rozhodněte, jestli se další půjčka vyplatí či ne.

 slovo na dlani.jpg

Někdy si opravdu každý může přijít na své i u nebankovních společností. Musíte si však dávat pozor, aby to byly firmy, které jsou seriózní a mají hlavně nějakou dobrou historii a spokojenou klientelu. Vyhněte se pochybným půjčkám a úrokům, vždycky volte i podle ostatních. Pokud máte možnost, vždycky se poraďte s někým, kdo ve financích chodí dnes i denně. Takových lidí a společností je spoustu, ať už je to charita nebo nějaká neziskovka. A vůbec se nemusíte stydět, vždycky se může každý člověk ocitnout v takové krizi, že potřebuje i odbornějšího názoru.