Osvětlete si zahradu

Osvětlení je důležité u každých ploch, které se používají k chůzi. Neměli bychom ho podceňovat ani u chodníků a cest u rodinných domů. Přemísťovat se po tmě, na téměř neviditelném chodníku, může být nebezpečné. Světlo neplní jen funkci bezpečnostní, ale i estetickou. Vhodně nastavené osvětlení, dodá zajímavým koutům zahrady, dekoracím, jezírkům a květinám, úplně jiný rozměr a atmosféru.
rozkvetlá zahrada
Jak vybírat vhodné osvětlení?
Pokud chcete nasvítit pouze zajímavé kouty zahrady nebo zahradní jezírko, vyberte si z široké nabídky solárního osvětlení. Vybrat si můžete od svítících postaviček až po klasické geometrické tvary. Solární svítidla jsou naprosto nenáročná. Nespotřebujete žádnou elektrickou energii, v podstatě je můžete každou chvíli přemístit podle potřeby. V poslední době patří mezi osvětlení nejoblíbenější. Pokud umístíte několik těchto osvětlení podél cesty nebo chodníčku světlo bude dostačující. Některé solární lampy dokáží svítit až překvapivě intenzivně. Světla jsou bezúdržbová a na provoz naprosto nenáročná. Jejich instalaci zvládne i děcko. Pomocí zápichu umístíte osvětlení na požadované místo.
zahradní světla
Chcete-li umístit lampy pouze podle chodníku, neprohloupíte, pokud zvolíte světla sloupková. Prodávají se většinou v klasických tvarech a podél cest vypadají velmi efektně. Zakoupit, ale můžete i osvětlení v moderních jednoduchých designech.
Pro někoho mohou být zajímavá závěsná osvětlení. Jestli máte na zahradě stromy, umístěte osvětlení na větve, budete překvapeni příjemnou atmosférou. Poslouží vám také jako příjemné osvětlení altánu nebo pergoly.
lesní cesta
Možná oceníte nástěnná svítidla. Zejména pokud je nainstalujete nad vchod domu a opatříte je čidlem, které se aktivuje pohybem. Nemusíte se tedy obávat toho, že zapomenete zhasnout.
Kdo má rád romantiku starých časů, může využít petrolejovou lampu.