Jak vybudovat předzahrádku

Jako předzahrádku můžeme nazývat místo před domem. Je to právě ta zelená plocha, kterou vidí jako první věc při příchodu k nám každý návštěvník. A protože je vždy první dojem důležitý, je to o důvod navíc, abychom si dali si na naší předzahrádce opravdu záležet. Naše předzahrádka bude vypovídat o našem vkusu a stylu bydlení.
uvítací nápis

Půda je základ

Jako první věc je třeba udělat přípravu půdy. Ta se musí nejprve před začátkem sázení předzahrádky upravit. Je třeba ji důkladně porýt, ale také půdě přidat nový a kvalitní substrát a zeminu. Na předzahrádku hnojivem rozhodně nešetříme, protože to je základ dobré a plodné půdy, aby se naší předzahrádce dařilo.
růže u domu

Dřeviny pro předzahrádku

Zde záleží především na tom, jak velký prostor předzahrádky k dispozici máme. Někteří majitelé si mohou dovolit i velké a vzrostlé stromy, ale ty je třeba vždy pečlivě zastřihávat. Jinak by totiž zcela nezastínily dům. Při sázení dřevin je třeba na toto myslet rovněž. Ty největší dřeviny a stromky sázíme dozadu, a ty menší dopředu, aby se navzájem nezakryly. Pouze tak vynikne všechna krása předzahrádky a je dobře vidět. Na tyto místa je ideální vybírat stálezelené a kvetoucí keře, abychom se mohli těšit ze zeleně po celý dlouhý rok. 
květináče před domem

Rostliny a zase rostliny

·         Mezi nejoblíbenější, a také nejčastěji vysazované rostliny do předzahrádky bývají vřesy. Tyto vřesy mají krásné květy po celý rok. Svojí krásou zabarví naši předzahrádku do pestrých barev. Jako dalším keříkem, který se bude na předzahrádce dobře vyjímat a návštěvy jej ocení, je keř zimostráz neboli buxus. Keřík zimostrázu se dá potom dotvarovat do rozličných tvarů. Můžeme vytvarovat nejpopulárnější a klasický tvar koule. Ten totiž působí upraveně a kreativně.
·         Dalšími, velmi oblíbenými dřevinami jsou šeříky anebo pustoryl či levandule.