Pamlsky pro psy jsou třeba ideální při po výcviku nebo splnění povelu.
Za správně splněný povel nebo v případě poslušnosti si pejsek zaslouží odměnu, která je pro něj zároveň i motivací do budoucna. Po jakých pamlscích v takovém případě sáhnout a čím malým chlupáčům udělat radost?
Dopřejte vašemu mazlíčkovi něco dobrého na zub a vyberte pro něj vhodnou pochoutku s ohledem na rasu, věk, hmotnost a zdravotní stav.

granule pro psy

Něco pro masové gurmány
Pro ty, kteří preferují masné produkty je na trhu dostupná dlouhá řada pamlsků z masa. Jsou skvělou motivací a odměnou v jednom pro malé i velké chlupáče. Jsou lahodné, šťavnaté a měkké, a proto jsou vhodné i pro pejsky, které mají problémy s kousáním. Pro různá plemena tak můžete vybrat z široké nabídky kuřecích, hovězích, králičích, jehněčích a dalších pochoutek v atraktivních tvarech, které zaujmou a zachutnají.

Čím odměnit štěně
Psí miminka si zaslouží speciální odměnu. Pro nejmenší jsou vhodné pamlsky v podobě nejrůznějších masových tyčinek a keksíků. Určitě je vhodné sledovat složení, tedy obsah masa, vitamínů a minerálních látek. V případě nevhodného složení by mohl následovat rychlý přírůstek hmotnosti a s tím spojené další zdravotní obtíže.

psí jídlo

Pochoutky vhodné pro dospělé psy
Pro plemena dospělých psů můžete jako příležitostnou odměnu použít třeba sušené maso v podobě tyčinek a dalších tvarů, piškoty s nižším obsahem cukru a podobně. Vhodné jsou také různé dentální pochoutky, které zároveň pomáhají odstraňovat zubní plak a masírovat dásně. Zároveň také zlepšují stav chrupu.

Na čem si mohou pochutnat starší psi
I pro starší psy jsou vhodné dentální pamlsky. Vhodné je pak volit spíše měkčí produkty, které se lépe kousají.
U pamlsků je důležité řídit se heslem „všeho s mírou“ a volit je pouze jako příležitostný doplněk ke zdravé a vyvážené stravě.