Výběr pracovního stolu podle tvaru

Pracovní stůl představuje ozdobu každé kanceláře či pracovny. Často krát představuje jedinou věc, kterou v kanceláři najdeme. Proto by měl být hezký a kvalitní. Problémem mnoha kanceláři je to, že mají omezený prostor. Tento fakt se tedy mnohokrát podepisuje i na jeho výběru. Pracovní stůl se vyrábí v různých tvarech. Vyberte si tedy ten, který do vaší kanceláře opravdu zapadne!

pracovní stůl

Pracovní stůl a prostory vaší kanceláře


Vybrat si pracovní stůl správně je často krát fuška. Základem je znát prostory, kam se chystáte stůl umístit. Není také od věci předem vědět, co všechno se v těchto prostorách bude nacházet. Můžete se vyhnout nepříjemným situacím v budoucnosti. Stoly lze rozdělit do několika kategorií. Podle tvaru se stoly vyrábějí:

Oválné kancelářské stoly– se v kancelářských prostorách nacházejí jen občas. Jsou však výjimečné – v prostorách působí velmi pěkně a celkově ji oživí. Jejich nevýhodou je však omezený prostor – v takových stolech bývají málokdy zabudované šuplíky, do kterých si můžete uložit vše potřebné. Jejich výhodou je však to, že jsou větších rozměrů a umístěte je prakticky do každého prostoru.

Čtvercové kancelářské stoly nebo pracovní stoly ve tvaru obdélníku– jsou velmi praktické. Jsou charakteristické uspořádaným tvarem ve většině případů mají v sobě zabudované i vysouvací přihrádky, které značně šetří prostory. Pokud tedy chcete získat co nejvíce místa, pracovní stoly v tomto tvaru jsou pro vás tím správným řešením!

pracovna

Umístění pracovního stolu – u zdi nebo v prostoru?


O tom, kolik budete mít prostoru ve vaší kanceláři rozhoduje i to, jakým způsobem si v ní uspořádáte nábytek. A právě umístění pracovního stolu může být rozhodující. Pokud máte prostory malé, doporučuje se stůl umístit ke zdi. Pokud máte prostory kanceláře větší a chcete, aby se opticky zmenšila, stůl si umístěte do prostoru. Nikdy neumísťujte stůl přímo pod okno. Je to jednak nebezpečné, ale nemusíte se cítit příjemně. Mezi oknem a stolem by vždy měla být určitá mezera. Pokud se vám však dá, umístěte ho ke zdi nebo do prostoru.

Pracovní stůl představuje srdce každé kanceláře. Pokud se s pracovním stolem spojí i správní kolegové, budete se v práci cítit jako doma. Pokud máte zájem o pracovní stůl, navštivte https://worklife.cz/, kde najdete komplexní nabídku kancelářského nábytku.