Vydejte se na Lužnici s pronajatou dodávkou

Kdo si pronajme přepravní dodávku a vyrazí s ní na vodu, má k dispozici prostředek, s nímž bude vodácké putování příjemnější, komfortnější i bezpečnější.

Máte více soukromí v kempech – vodácké kempy počítají s tím, že většina vodáků připluje na lodi, vynese z ní postupně na břeh všechna zavazadla a začne stavět stany. Stanové městečko je pak prostředí, kde nemůžete očekávat soukromí, jako v penzionu, musíte počítat s tím, že bude docela často na očích okolním rekreantům. V případě pronajaté dodávky z půjčovny dodávek si své soukromí můžete zvýšit, uvnitř dodávky nejste k zastižení a lze si před ní postavit stanový přístřešek se zástěnou, kde se budete cítit lépe chráněni i před povětrnostními vlivy.

Lužnice v Bechyni

Nemusíte se plavit s bagáží – řeka Lužnice se vyznačuje sice velmi mírným tokem, je vhodná i pro začínající vodáky a rodiny s dětmi, ale přece jen tu je jisté úskalí – některé nesjízdné jezy. Znamená to poměrně velký výdej fyzických sil, kdy je nutné přenášet plavidla po břehu pod jez. Jestliže je každé z nich naloženo třiceti až padesáti kilogramy zátěže, a samotné plavidlo váží cca 35 kg, bude to docela náročná plavba. Nejobtížnější úseky jsou např. Stará řeka s popadanými kmeny stromů a jezy Dráchov, Čejnov, Frahelž, jez za obcí Lužnice a ve Veselí nad Lužnicí.

město Tábor

Můžete si vzít s sebou kola – plavbu lodí lze krásně zpestřit, zvláště na horním toku mezi Majdalenou a Soběslaví, cykloturistikou. Krajina je plochá, ideální pro pohodovou jízdu a zvládnou ji i menší děti. Dodávka bezpečně pojme i jízdní kola, případně je možné za dodávku zapřáhnout přívěs a cestovat s koly i loděmi současně. Dodávka umožňuje velmi pružné přesouvání z místa na místo, což se může hodit v případě změny plánu vlivem nepřízně počasí, úrazů, onemocnění, anebo jen v touze pozměnit program vašich volných dní.