Buďte zdraví i na podzim

Léto je už bohužel nenávratně pryč a Vaše tělo začíná pomalu, ale jistě poznávat. Citlivější jedinci jsou velice ohroženi přechodem z vysokých teplot do deštivých dnů, rychlými změnami tlaku a rychlou změnou venkovních podmínek. Je třeba vyměnit nátělníky za bundičky, a pokud to podceníte, jistě to budete právě Vy, kdo začne trpět nějakou z podzimních chorob.
platíčka tablet

Právě rychlá změna teploty je příčinou vzrůstu respiračních onemocnění a hrozí časté chřipkové epidemie. Proto je nejlepší se v tomto období nechat očkovat proti chřipce. Nicméně, není to pouze chřipka, která létá vzduchem, je třeba se bránit i mnoha dalším chorobám.
V podzimních dnech nás trápí kromě všech známých nemocí také hlavně výskyt dalších virů:                   

–          adenoviry

–          coronaviry

–          RS viry

–          rhinoviry

–          viry parainfluezy
tablety na dlani

Pokud se v tomto období nenecháte očkovat proti chřipce, hrozba tohoto infekčního virového onemocnění dýchacího ústrojí je ve Vašem případě dosti vysoká. Od podzimu až do jara vládne všem možným virům a ráda se šíří. Jejím příznakem jsou vysoké horečky, bolesti hlavy, svalů a kloubů, únava a malátnost. V takovém případě nás čeká zhruba na týden teplá postel, horký čaj s medem a citronem, léky od doktora a dostatek vitamínů.
potřeby lékaře

Právě na již výše zmíněnévitamíny bychom neměli v tomto období jistě zapomínat! Hlavně bychom neměli zapomínat dávat vitaminy svým dětem, které jsou náchylné k nákaze o dost více, než dospělí, protože děti ještě nemají dost vyvinutou imunitu. Jinak si můžete připravit zásobu kapesníků a nosních kapek, které pokapou proudem. Navíc pokud dítě ještě neumí smrkat, budete muset používat odsávačky, které žádné dítě nemá rádo a jen se zbytečně trápí. Nezapomínejte tudíž na prevenci – je to opravdu důležitá složka Vašeho zdraví.

Myslete na své zdraví  – Vaše tělo Vám bude vděčné a určitě Vám poděkuje.