Bez klimatizace se v Plzni dnes mnoho domů či bytů neobejde. S vlnami veder nastupují i zdravotní problémy a překonávání vysokých teplot s sebou nese jistá zdravotní rizika. Klimatizaci ocení senioři a lidé s různými onemocněními, zejména oběhové soustavy, nervové soustavy a mozku, přičemž jde o zařízení velmi tiché, kdy je hlučný kompresor umístěn zvenčí mimo vnitřní prostory budovy. Zařízení je velmi snadné obsluhovat a při pravidelných revizích, údržbě a čištění jde o velmi přínosné a bezpečné pomocníky v domácnostech i na pracovištích.

klimatizace na střeše

Ionizátor jako součást klimatizace

Klimatizace sklízí úspěch zejména díky svým ochlazovacím schopnostem v letních vedrech, ovšem dokáže i přitápět v období, kdy například v bytových domech doposud nezačala topná sezóna, přestože teplota vzduchu v bytě je již poměrně nízká pro komfortní pobyt. O těchto přednostech klimatizací snad nikdo nepochybuje, ovšem předmětem kritiky se stává kvalita vzduchu, který do místnosti proudí. Někteří odborníci se přiklání k názoru, že běžný provoz klimatizace vytváří tzv. kladné ionty, podobně jako mobilní telefony, televize, monitory, zářivkové osvětlení a další formy tzv. elektrosmogu. Existuje však řešení, možnost nainstalovat jako součást klimatizace ionizátor, který bude vytvářet naopak ionty záporné, velmi prospěšné našemu organismu.

části klimatizace

Dostatek záporných iontů je potřebný pro podporu imunitního systému, jako prevence respiračních chorob, pro správné fungování nervové soustavy, pro srdce a krevní oběh, trávení a regeneraci organismu. Vyskytují se nejvíce ve volné přírodě, zejména v lesích, v blízkosti vodních ploch (řek, jezer, rybníků apod.) Klimatizace s ionizátorem vám pak výrazně zlepší kvalitu života, což oceníte zejména v období letních veder, ale v zásadě nejste vázáni jen létem, ionizovat vzduch lze v průběhu celého roku, podle potřeby a aktuální situace.