Lesk na rty snadno a rychle!


Nyní se pojďme podívat na to, jak si vyrobit snadno a rychle domácí a šetrný ochranný lesk na rty. Kromě toho, že můžete využívat tento produkt vy, můžete jím také obdarovat své kamarádky či rodinné příslušníky z řady žen a mít tak dvojí radost.
balzám na rty.jpg
Co tedy budete na výrobu domácího lesku na rty potřebovat?
·         30 ml lanolinu
Lanolin je znám také jako vlněný tuk nebo vosk z vlny. Sekrece ze žláz z ovcí, která se usazuje právě ve vlněných vláknech je lanolinem. Tato sekrece vytváří na povrchu pokožky ochrannou vrstvu, díky které je pak kůže nejen měkčí, ale také hladší. Lanolin by neměl tedy obsahovat vodu ani jiné přísady. Dobře se mísí s jinými oleji a může být a také je, využíván jako emulgátor. Tato složka pak proniká hluboko do pokožky a uchovává její vlhkost, a proto urychluje hojení ran a je využíván v kosmetice velmi hojně.
·         10 ml jojobového oleje
Jojobový olej vyberte ten, který je lisovaný za studena a pochází z ekologického zemědělství, tedy pochází také výhradně z prvního lisování čerstvých jojobových semen. I tento olej je z chemického pohledu voskem a má opravdu jedinečné složení.
·         10 ml ricinového oleje
Ricinový olej je také získáván ze semen ricinu lisováním za studena. Tento rostlinný olej je velmi všestranný a je vhodný nejen v péči o pleť, ale také v péči o vlasy. Tento olej stimuluje tvorbu kolagenu a tím zjemňuje malé vrásky, nechává kůži hladkou, hebkou a měkkou.
 
·         perlový pigment
·         kelímky na lesky na rty či na balzámy
·         misku na míchání směsi
perly v misce.jpg
Postup je snadný
Do misky vložte lanolin, k němu přilijte jak ricinový olej, tak olej jojobový. Tyto tři složky je třeba do sebe zapracovat, a to se vám povede pouze tehdy, pokud směs ve vodní lázni rozpustíte. Když máte směs rozpuštěnou, přidejte do ní pigment. Pokud chcete hodně lesklý balzám, přidejte hodně, pokud málo, přidejte trošku. V každém případě postupujte opatrně a přidávejte pigment postupně, abyste viděli, jak se vám to pěkně vyvíjí.
Když máte smícháno, přelijte hmotu do kelímků.