Sportovce můžeme rozdělit na dvě skupiny.
· Aktivní
Ti první se sportu opravdu věnují, často ne jednomu. Nebo jsou pro ně alespoň důležité různé pohybové aktivity. Od svižné chůze, přes běh, po plavání. V dětství navštěvovali sportovní kroužky, sportovali s rodiči a byli vedeni a aktivnímu způsobu života. To se člověku dostane do krve a pod kůži a zůstane mu to již po celý život.
· Pasivní
Ti sledují sportovní utkání a přenosy hlavně doma z gauče, případně chodí v lepším případě fandit na stadion. Obvykle ví všechno lépe než samotní sportovci a velmi rádi kritizují špatné výkony. Nemůžeme ale házet všechny do jednoho pytle. Bez fanoušků by profesionální sport skoro ztratil smysl.
Jde-li Vám o zformování postavy, tak zajděte nejlépe za odborníky a nechte si poradit od nějakého fitness trenéra, který Vám poradí cvičení přímo pro Vaši postavu. Každý máme totiž jiné problémové partie, kterým je třeba věnovat extra pozornost.
Chcete-li se udržet v kondici, zlepšit dýchání, posílit srdeční činnost nebo udržet štíhlou postavu, věnujte se aerobním sportům, jako je plavání, běh nebo jízda na kole. Stačí i svižná chůze někde v přírodě, po lese.
A chcete-li se hlavně pobavit a o nějaký ten skutečný pohyb Vám zas až tak moc nejde, ale chcete zažít adrenalin a napětí, tak zkuste fantasy sport . Sportovní hry v počítači a po síti se za poslední roky posunuli již hodně kupředu a investovat do nich můžete dokonce mnohem víc než do skutečného sportu. Pořídíte-li si speciální vybavení, jako jsou brýle, křeslo s volantem a další, budete se moci do hry ještě lépe vžít a užít si ji. Nejen Vy, ale i Vaši přátelé. Můžete doma pořádat takové malé sportovní dýchánky. Na rozdíl od skutečného sportu při nich můžete i hřešit, co se alkoholu a jídla týče.